Creative Commons Party 2006 to pierwsza edycja mini-festiwalu wolnej kultury we Wrocławiu.

Ideą projektu jest promocja i wspieranie muzyki niezależnej oraz przybliżenie idei wolnej kultury w obszarze sztuki, czyli publikowania różnych form artystycznych, w tym muzyki, na wolnych licencjach.

Podczas całego cyklu Creative Commons Party prezentowana będzie twórczość młodych dolnośląskich zespołów, a także część światowych zasobów muzyki i video-artu opublikowanych i udostępnionych przez twórców na wolnych licencjach typu Creative Commons.

W ramach projektu Creative Commons Party odbędzie się osiem podwójnych koncertów niezależnych muzyków.
Każdy koncert będzie retransmitowany przez Akademickie Radio Luz 91,3 FM.
Każdy koncert zostanie także nagrany i opublikowany na licencji Creative Commons (licencja typu: Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 2.5 Polska), a tym samym stanie się wolnodostępny dla wszystkich zainteresowanych muzyką, otwierając przez twórcami potencjalnie nieograniczone możliwości promocji własnej muzyki na świecie.

W programie spotkań Creative Commons Party, oprócz występów na żywo, są także multimedialne prezentacje światowych zasobów wolnej kultury. Usłyszeć będzie można zatem muzykę tworzoną na całym świecie, publikowaną na licencjach Creative Commons i udostępnianą przez twórców w sieci (np. w takich serwisach, jak www.jamendo.com) oraz obejrzeć publikowane na wolnych licencjach krótkie formy filmowe, jak teledyski czy video-art.

Organizatorzy projektu:
- projekt naukowy r-ewolucja.pl
- Creative Commons Polska CC Polska
- Stowarzyszenie Skutecznego Wyrażania Myśli IQ
- zespół KredenZ
- magazyn studencki OK.NO
- Akademickie Radio Luz 91,3 FM
- portal studencki e-lama.pl

Patronat nad projektem objęli:
- Magazyn Sztuki
- portal Independent.pl
- portal Wrock.pl
- serwis polskanoc.pl
- pismo Recykling Idei
- magazyn studencki Żak
- Wrocławska Sekcja Alternatywna WSA
- serwis Wrocek
- serwis naszemiasto.pl

Koordynator projektu:
Małgorzata Burnecka - kontakt